Bahçe İlaçlama

 

Özellikle Türk insanının bahar anlayışlarında en önemli unsurlardan birisidir piknik tutkusu. Bizler ızgarasız mangalsız duramayız. Bu nedenle de her boşluğumuzu kırlarda parklarda değerlendiririz. Ancak bu değerlendirmeden söz ederken sadece parkları değil müstakil evlerin bahçeleri hatta işyerlerinin bahçeleri de bizler için bir piknik alanıdır. Ancak bahçe ilaçlama yapmadan bu yola gitmek artık çok tehlikeli ve risklidir. Bunu örneklemek gerekecek olursak son dönemlerde kene kaynaklı sağlık sorunları kaç ailenin canını yaktır. Daha da basite indirecek olursak pire mücadelesini hepimiz yaşamışızdır sanırım. Bu sebeple de bahçe ilaçlama yapmadan bahar coşkusuna girişmemek çok önemlidir. Bahçelerde park çok haşerelere rastlamak mümkündür. Bunların en tehlikelileri pire ve kene gibi kan emerek beslenen haşereleri örnek vermek mümkünse de arı ve akrep gibi zehirleme riski olan canlıları da unutmamak gerekir. Tabi bir de temas olmasa da mikrop taşıyan canlıların varlığını da unutmamalı. Bu durumda da bahçe ilaçlama gerekliliğini yeniden düşünmek gerekecektir. Bu denli risk doğuran bir mücadeleye girişirken de kulaktan dolma bilgilerle hareket etmenin ne denli kritik bir karar olabileceği aşikardır. Bu durumda da iyi bir bahçe ilaçlama şirketi ile anlaşmak en akıllıca çözüm olacaktır. Bahçe ilaçlama işlemlerinde doğru uygulamalar yapılmaz ise çevreye, o bölgede yaşayan diğer hayvanlara hatta bitkilere dahi zarar verilmesi muhtemeldir. Bu nedenle ilaçlama işlemleri yapılırken profesyonel destek almak zorunludur. Her ilaçlama firması gibi bahçe ilaçlama firması arayışında da bazı hassas noktalara dikkat etmek gerekir. Bunların başında firmanın yasal standartları taşıyıp taşımadığı gelmektedir. Yani ruhsatlı olması oldukça önemlidir. Ruhsatlı bir firma da beraberinde bazı gereklilikleri getirmektedir. Bunlardan birisi bahçe ilaçlama firmasının donanımsal şartları yerine getirmesidir. Teknolojik donanımlar ile zararlıları saklandıkları her noktada imha edebilecek olan bu donanımlar sadece uzman ekipler tarafından kullanılır. Yani endüstriyel ekipmanlardır.

Bahçe ilaçlama servisleri eğer ruhsatlı ise kullandıkları ilaçları ile de farklıdırlar. Yani Sağlık Bakanlığı tarafından ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylanmış olan ilaçları kullanırlar ki bu durum haşereler dışında diğer canlılara zarar vermezler. Bunun yanında da kullanılan malzemeler teknolojik ürünler olacağından bahçe ilaçlama işlemi çok kısa sürede tamamlanmasına rağmen tamamen etkili olacaktır. Doğru ilaçlama servisinin en değerli unsuru tecrübe odaklı uzman personelidir. Bu personel haşereler konusunda eğitimli olur ve alanda görülen ya da görülmesi muhtemel haşere türlerine hangi ilaçlamanın yapılacağına hakim olur. Bu özelliği ile de diğer canlılar veya bitkiler zarar görmeden ilaçlama işlemi gerçekleştirilir. Haşereye göre farklılık gösteren ilaçlama uygulama çeşitlerine bakılınca bazı haşerede kullanılan ilaç yoğunluğu diğerine herhangi bir zarar vermeyeceğinden dolayı etki de etmez. Öyleyse bahçe ilaçlama aşamalarında en çok önemsenmesi gereken unsur, anlaşma yapılacak olan şirket personelinin konuya hakimiyetidir. Özellikle açık alan ilaçlamalarında belirli bir bölgenin ilaçlanması o bölgedeki haşerelerden arınmaya etkili olmayacaktır. Daha geniş bir alanda uygulama yapılmalıdır ve ağaç kabuklarının altları veya yaprak altları gibi erişimi zor bölgelere dahi etki eden bir ilaçlama sistemi kullanılmalıdır. Bu faaliyeti ise sadece bahçe ilaçlama servisi olarak faaliyet gösteren firmalar gerçekleştirebilir. Kişisel yöntemlerle ilaçlama yapmak bahçelerde çok daha risklidir ve uzak durulması gerekir. Bunun yanında ucuz bahçe ilaçlama yapıyoruz adı altında faaliyet gösteren ancak sizlerin kişisel ilaçlama yöntemlerinizden daha fazla katkısı mümkün olmayan firmalardan da uzak durmak zorunlu gerekliliktir. Bu tür firmalarda size ve sevdiklerinize haşerelerden daha fazla zarar vermesi muhtemel riskler taşır.

Firmamız Armoni Böcek İlaçlama 2004 yılından bu yana İstanbul’un her noktasında sunduğu garantili ilaçlama hizmetini artık Kocaeli ve çevresinde de sunmaktadır. Yasal zorunluluklarını zamanında yerine getiren ve Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçları ile sizleri koruyan firmamız, günün her anında ulaşılabilirlik ile farkındalık yaratmaktadır. Uzman ekibimiz ile yapacağımız bahçe ilaçlama hizmetleri kapsamından bizden fiyat almadan araştırmanıza devam etmemenizi ısrarla öneririz. Çünkü en garantili ilaçlama yöntemini en cazip fiyatlarla sunarak mutlak memnuniyet ilkesi ile faaliyet göstermekteyiz. Bizler sizlerin ve çevrenizin sağlığını önemsiyoruz. Peki siz kendi sevdiklerinizin sağlığını bizim kadar önemsiyor musunuz? Haşerelerin kabusunuz olmasından kurtulun. Sadece bizi arayın yeterli.