Gemi İlaçlama

 

Ülkemizde bazı sektörler vardır ki diğerlerine göre daha zor ve olası sağlık sorunlarında müdahale şansı daha zayıftır. Bu sektörlerin başına gemicilik sektörünü koymak kesinlikle hatalı bir davranış olmayacaktır. Aylarca deniz üzerinde seyahat eden ve olası bir olumsuzluk anında müdahale oranları kısıtlı olan gemicilik de ortamın sağlık sorunlarına neden olabilecek tüm olumsuzluklardan arındırılmış olması çok önemlidir. Özellikle yük gemilerinde taşınmakta olan yükün niteliğine bağlı olarak ilaçlama yapma gereksinimi çok önemlidir. Hatta bazı salgın hastalıkların gemi yükleri ile kıtalararası taşındığını da duymaktayız. Bu nedenle de tecrübeli bir gemi ilaçlama firması desteği ile ilaçlama yapılması zorunlu gerekliliktir. Bu gereksinimin nedeni seyahat esnasında haşere sebepli bir sağlık sorunu ile karşılaşılması durumunda alınacak önlemlerin kısıtlı olması nedeniyle daha da bir önemsenmelidir.

Gemi ilaçlama şirketleri gemide taşınacak olan yükün niteliğine bağlı olarak farklı yöntemlerle ilaçlama gerçekleştirileceklerdir. Genelde konteynerlerle yük taşınıyor olsa da özellikle gıda maddeleri taşıyan gemilerde karşılaşılacak haşereler hem ürün zararına neden olabilir hem de sağlık sorunlarına sebebiyet verebilir. Bu sebeple de doğru yöntemlerle gemi ilaçlama gerçekleştirmek oldukça gerekli hatta yasal zorunluluktur. Ancak söz ettiğimiz üzere anlaşma yapılacak olan gemi ilaçlama servisi çalışanları muhakkak alanında uzman olmalıdır. Aksi durumda yapılacak olan uygulama haşerelerin yok edilmesi adına bir çözüm üretmezken ilaç etkili başka ve hatta kalıcı sağlık sorunlarına sebebiyet verebilecektir. Her ilaçlama yönteminde olduğu gibi gemi ilaçlama işlemleri aşamasında da işin profesyonellere emanet edilmesi gerekmektedir.

Firmamız Armoni Böcek İlaçlama 2004 yılından bu yana gelen tecrübesini her platformda kanıtlarken gemi ilaçlama sektöründe de belirgin bir şekilde göstermektedir. Uzman ve eğitimli personeli sayesinde en doğru ilaçlama yöntemleri ile mutlak memnuniyet sağlayan firmamız günün her saatinde hizmet vererek mutlak memnuniyet ilkesi ile çalışmaktadır. Sizlere düşen ise gemi ilaçlama şirketi arayışınıza firmamızı da dahil ederek görüş talebinde bulunmanızdır. Periyodik uygulamaların ardından her türlü zararlıdan kesin kurtuluş garantisi sunan firmamız, yasal gereksinimleri her zaman vaktinde gerçekleştirmekte ve uygulamalarında kişi sağlığını ön planda tutmaktadır.