Hamam Böceği İlaçlama

Evlerimizin veya dükkanımızın istenmeyen misafirleri arasında yer alan Hamam böcekleri sıcak ve nemli olan yerlerde rahatlıkla yaşamlarını sürdürebilirler. Dünyanın her yerinde yaşayabilen bu canlılar değişik boyutlarda olup, yaklaşık 5000 civarı çeşidi bulunmaktadır. Başucunda bulunan antenler sayesinde iletişim sağlayan, yön tayin eden, yiyecek bulmayı başaran Hamam böcekleri ile en etkili çözüm uzman kişilerce yapılacak hamam böceği ilaçlama uygulamasıdır.

İnsanlar dışarıda birşeyler yemek istediklerinde öncelikle hijyen ve temizliğe çok önem verirler.  Bir dükkan sahibisiyseniz ve hamam böceklerinin istilasından bıktıysanız hamam böceği ilaçlamada uzmanlaşmış olan promer ilaçlama ile irtibata geçebilirsiniz.

 

Hamam böcekleri oldukça hızlı üreyen ve kişileri en çok rahatsız eden haşere türlerindendir. Bunun en önemli nedenlerinden birisi olarak taşıdıkları mikropları temas ettikleri alana bulaştırmalarıdır. Yumurta kapsüllerinden 20 gün içinde çıkan hamamböceği her kapsülde bulunan 40 civarı hamam böceği yavrusu nedeniyle üreme hızı en yüksek olan canlılardandır. Yetişkin bir hamam böceğinin günde 10 civarı yumurtladığı düşünülürse durumun vahameti daha belirgin bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Böyle kritik bir zararlıdan kurtulmanın başlıca yöntemi ise hamam böceği ilaçlama işlemidir. Tabi bu konuda da bazı hassasiyetler olacaktır. Bireysel hamam böceği ilaçlama yöntemleri olası riskleri daha da artıracaktır ki bunun tek yolu ise hamam böceği ilaçlama firması desteği almaktır. Aksi durumda hem haşereden kurtuluş sağlanmayacak hem de daha ciddi sağlık sorunları ile karşılaşma olasılığı artacaktır.

HAMAM BÖCEKLERİ ÜSTÜ AÇIK YİYECEKLERE DADANIR

Hamam böcekleri sıcak ve nemli ortamları çok severler. Bu canlılar, pazardan alınan ürünlerle, gider borularından veya farklı metodlarla evinize veya dükkanınıza girebilirler. Çok hızlı üreyebilen bu canlıların geniş bir beslenme alışkanlığı da vardır. Evlerde ne bulurlarsa karnını doyuran hamam böcekleri özellikle üstü açık yiyeceklere dadanırlar.

SOĞUĞA VE SICAĞA ÇOK DAYANIKLIDIR

İnsanların donarak yaşamını yitirdiği soğuklarda bile rahatlıkla yaşayabilen Hamam böcekleri soğuğa olduğu kadar sıcağa da çok dayanıklıdır. Kolay kolay ölmeyen bir haşere çeşidi olan Hamam böcekleri kanatları, ayakları ya da kafası koptuğunda bile yaklaşık bir hafta kadar yaşamını sürdürebilir.

GIDA ZEHİRLENMESİNE YOL AÇABİLİR

Yalnız başlarına yaşamayı sevmeyen hamam böcekleri bulundukları yerlerde çok sayıda bulunurlar. Bulundukları alanlarda gündüz çok fazla dışarıya çıkmasalar da, gece sessizlik ve tenhalık olduğunda ortalıkta dolanmaya başlarlar. Hamam böceklerinin birçok canlıya oranla insanı ısırması ya da sokması yoktur. Beslenme olarak insanı kullanmayan hamam böcekleri ne kadar zararsız gibi dursalar da, insana birçok hastalık bulaştırabilirler. Ev ve işyerlerinde açıkta bırakılan yiyeceklere dadanarak yiyeceklere salyalarına bırakan hamam böcekleri insana verem mikrobu, hepatit virüsü, alerjik hastalıklar, astım hastalığı, dizanteri gibi hastalıkları bulaştırmalarının yanı sıra en önemli olarak gıda zehirlenmelerinde büyük rol oynarlar.

DOĞRU İLAÇLAMA YAPTIRMAK GEREKİR

Evinizde ya da işyerinizde hamam böceği ile bu haşereden kurtulmanın en etkili çözümü ilaçlatmadır. Çok hızlı üreyebilen bu canlılar her tarafı talan edebilir. Hamam böceği ilaçlamada uzmanlaşmış ve yasal olarak bu işi yapan firmamızı tercih etmeniz halinde hamam böceği sorununu kökünden bitirmiş olursuzun.

Hamam Böceğinin Zararları

Hamam böcekleri genel olarak sıcak ve nemli ortamları severler. Bu durumda da evlerde mutfaklar ile gıda malzemeleri üretimi ya da satışı yapan işyerleri için hamam böceği için en ideal ortamlardır. Hamam böceği ilaçlama servisi olarak çalışan işletmelerden destek alınmaz ise bu hamam böcekleri taşıdıkları mikropları gıda maddelerine bulaştıracaklar ve bu maddelerin tüketiminden kaynaklı olarak da birçok sağlık sorunları baş gösterecektir. Genelde kişiler rahatsızlıklarının hamam böceğinin zararları olarak görmezler. Oysa yapılan araştırmalar birçok sağlık sorununun haşerelerden kaynaklandığını ispatlamaktadır. Bu nedenledir ki hamam böceği mücadelesi aşamalarında kesinlikle profesyonel destekler almak gerekmektedir.

Hamam Böceği İle Mücadele

Hamam böceği ile mücadele etmenin başlıca koşulu ilaçlama işlemidir. Bu işlemi profesyonel hamam böceği ilaçlama şirketleri yardımıyla yapmak da olmazsa olmaz zorunluluktur. Hatta bir hamam böceğinin 20 günde yumurtasından çıktığını varsayacak olursak ilk ilaçlamadan 21 gün sonra yenisinin yapılması daha da garantili sonuçlar verecektir. Bu konuda en doğru bilgiyi tabi ki hamam böceği ilaçlama firmaları verebilecektir. Ancak koşullar ne olursa olsun asla kişisel yöntemlerle ilaçlama yapmaya yeltenmemek gerekmektedir. Böyle bir durumda sadece haşere kaynaklı zararlar değil aynı zamanda kullanılan ilaç ve ilaçlama yöntemi kaynaklı sağlık sorunları ile karşılaşmak da olasıdır.hamam-bocegi-turleri

Hamam Böceği İlaçlama Firmaları

Yazımızda da belirttiğimiz üzere en doğru ilaçlama yöntemine hamam böceği ilaçlama servisleri karar vereceklerdir. Öyleyse seçilecek olan işletme de doğru seçilmelidir. Özellikle ruhsatlı bir firma seçmek gerekmektedir ki bu tür firmalar kullandıkları malzemeler ve ilaçlar ile bazı koşulları sağlamak zorundadırlar. Örneğin ruhsatlı hamam böceği ilaçlama firması yasal standartlarda hatta üzerinde ekipmanlar kullanırlar ve bu ekipmanlar genelde endüstriyel olduğundan daha etkili bir ilaçlama uygularlar. Böylece de ilaçlama esnasında en fazla alana nüfuz ederek en köklü çözümleri sunarlar. Ayrıca ruhsatlı hamam böceği ilaçlama servisi Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylanan ilaçları kullanarak kişi sağlığını da koruma altına alırlar.

Hamam Böceği İlaçlama Zamanı

Hamam böceği ilaçlaması yapılırken zamanlamaya dikkat etmek gerekmektedir. Bunun içinde günü 24 saati hizmet veren hamam böceği ilaçlama firmaları ile anlaşmak daha doğru bir karar olacaktır. Çünkü birçok işyeri farklı zamanlarda üretimini ya da faaliyetlerini durdururlar. Böyle zamanlarda yapılacak olan hamam böceği ilaçlama daha az zarar ile işlemi sonlandırmaya olanak sağlayacaktır. Tabi ki bu konuda en doğru zamanlamayı ve hamam böceği ilaçlama yöntemini yine profesyonel ekipler belirleyecektir. Ekiplerin tecrübe ve haşereler konusundaki deneyimi de ilaçlamanın en etkili olması için oldukça önemlidir. Çünkü bu tür ekipler haşereler arasındaki farkları ve hangi yöntem ile ilaçlama yapmaları gerektiğine hakim olacaklardır.

Armoni Böcek İlaçlama ile Köklü Çözümler

Firmamız Armoni Böcek İlaçlama 2004 yılından bu yana İstanbul’un tümünde mutlak memnuniyet ilkesi ile faaliyet gösteren bir hamam böceği ilaçlama firmasıdır. Bu imkandan daha fazla kişinin yararlanması için artık Kocaeli’nde de hizmet veren firmamız tamamen ruhsatlı ve yasal mevzuatlara uygun ilaçlama işlemi yaparak garantili çözümler önermektedir. Bizler Armoni Böcek İlaçlama olarak sizlere günün her saatinde hizmet veriyor ve en cazip fiyatlarla en kaliteli hizmet sunmayı vaat ediyoruz. Size düşen ise hamam böceği ilaçlama şirketi arayışınızda bizimle de irtibata geçmenizdir. Biz sizlerin ve sevdiklerinizin sağlığına önem veriyoruz.