Kalorifer Böceği İlaçlama

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte özellikle sıcak ve nemli ortamları seven haşerelerin de ortaya çıkmaya başladığını görmekteyiz. Bunlardan birisi olarak kalorifer böceğini göstermek mümkündür. Üreme hızları nedeniyle tehlikeleri de artan bu böcek türü için bir ay hiçbir şey yemeden yaşayabildiklerini bu nedenle de yok edilmelerinin ne denli güç olabileceğini söyleyebiliriz. Sadece bu nedenle dahi kalorifer böceği ilaçlama yapmanın önemini anlayabiliriz. Bu haşereler genellikle pis olarak nitelendirilebilecek ortamdan aldıkları mikropları çevreye yayarlar. Evlerde bodrum katları, çatılar gibi ulaşılması çok mümkün olmayan ortamlarda yaşamaları nedeniyle de mücadele bireysel olmak yerine kalorifer böceği ilaçlama firmaları aracılığı ile yapılmalıdır. Bu sayede ciddi çözümler üretilebilse de kişiler ne yazıktır ki kulaktan dolma bilgiler ile mücadele yoluna gitmekte ve bu sebeple hem çözüm alamamak da hem de ilaçlama kaynaklı sağlık sorunlarına maruz kalabilmektedirler.

İsminden de anlaşılacağı gibi aslında bir nevi hamam böceğidir diyebiliriz. Yani oldukça sıcak ortamlardan hoşlanan ve soğuğu pek sevmeyen böcek türleri olarak bilinirler. Hem otçul, hem de etçil olarak beslenme şekline sahip olan Kalorifer Böceği özellikle de kalorifer peteklerinin aralarında veya mutfaklarda bulunan tezgâhların altlarında yaşamlarını sürdürebilirler. Daha çok pis yerlerden ve ağzı açık çöplüklerden hoşlandıkları da bilinmektedir. Bir diğer en belirgin özelliklerinden bir tanesi ise oldukça uzun ömürlü olması ve kolay kolay ölmemesi durumudur. Diğer canlılar gibi yumurta ile çoğalma gerçekleştirdikleri için üremeleri de oldukça fazladır. Yani bir tek seferde 200 adet kadar üreme gerçekleştirebilirler. Yumurtalarını taşımakta çok kolay olduğu için sırtlarına alarak farklı yerlere kolayca götürebilirler. Bundan dolayı onları öldürmek veya ezmek kesin çözüm vermemektedir. Yani yumurtalarını bıraktıklarında kısa bir zaman içerisinde yüzlercesi ile karşı karşıya kalabileceksiniz.

İlaçlaması en zor olan böcek türlerinden biri olduğu için özellikle de 2 hafta ara ile ilaçlama yapılması önerilmektedir. Aç kalsalar bile bir ay boyunca dayanabilecekleri için sadece susuzluğa çok fazla dayanıklı değillerdir. Yani onlar da diğer canlılar gibi su ihtiyacı duymaktadır. Susuz kaldıklarında ise kısa süre yaşamakta ve bulundukları yerde ölmektedir. Evlerinizde veya işyerlerinizde zaman zaman karşılaştığınız hatta sadece tek bir tane olmayan bu böcek türleri için mutlaka uzman kişilerden yardım almak gerekir. Uzman kişiler Kalorifer Böceği İlaçlama konusunda çok daha bilgi sahibi oldukları için nasıl tekniklerin kullanılacağını da çok iyi bilmektedir ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylı ilaçlarla titizlikle çalışmalarını sürdürürler. Böcekler yaşam tarzlarına ve cinslerine göre değişkenlik sağladığı için ilaçlamalarının da bu yönde yapıldığına değinmek isteriz. Yani sıradan bir ilaç kalorifer böceği için etkili olmayabilir. Dünyanın en dayanıklı hayvanları arasında yer alarak kendi özelliklerinden konuşturmayı başaran böcek için yapılacak işlemler özel olmalıdır.

Genellemeye bakacak olursak kendi imkânlarımızla değil de daha çok özel olarak ilaçlanması mecburi olan canlı olarak bilinmektedir. Yumurta bırakma işlemleri yaygın olduğu için kısa bir sürede o yumurtalar birer küçük canlıya dönüşebilir. İki hafta ara ile iki seanslar şeklinde uygulanan ilaçlamalar sayesinde bu tarz Haşere böceklerinden kesin olarak kurtulabileceksiniz. Özellikle pis yerlerde de gezinti halinde olduklarından dolayı dolaştıkları yerlere kolayca mikrop götürebilirler. Onlarla aynı alanda yaşamak ve aynı havayı soluyor olmak doğru davranış olmamakla birlikte sağlığımıza ciddi zararlar verebilirler. Hiçbir böcek türü için zararsız olduğunu söyleyemeyeceğimiz gibi oluşabilecek hastalıkların baş mimarlarıdır diyebiliriz. Yani bizler dahi fark etmeden onların bırakmış oldukları güçlü mikroplarla karşı karşıya kalabilir, mikropları tüketebilir veya dokunabiliriz. Yaşam alanlarımızın daha temiz ve daha sağlıklı olması için mutlaka ilaçlama yaptırmalı ve sorunlardan kurtulmalıyız.

Kalorifer Böceğinin Zararları Nelerdir?

Kalorifer Böceği ZararlarıYukarıda da söz ettiğimiz üzere kalorifer böcekleri ciddi mikrop taşıyıcıdırlar. Bu nedenle temas ettikleri alanlara dokunulması durumunda ciddi sağlık sorunları ile karşılaşmak olasıdır. Dizanteri, tifüs, alerjik reaksiyonlar hatta ve hatta verem bunlara bir örnek olabilir. Bu denli tehlikeli sağlık sorunlarına maruz kalmamak için ise yapılması gereken tek şey kalorifer böceği ilaçlama servisi yardımıyla uygulama yapmaktır. Tabi bu aşamada doğru ilaçlama şirketini bulmak için de bazı gereksinimlere başvurmak oldukça zorunludur.

Hangi Kalorifer Böceği İlaçlama Şirketi Seçilmeli?

Kalorifer böceği ilaçlama şirketi seçiminde oldukça hassas davranılmalıdır. Çünkü merdiven altı ilaçlama firmalarının varlığını sıklıkla duymaktayız. Bu durumda yapılması gereken en önemli şey anlaşma yapılacak olan kalorifer böceği ilaçlama servisi ruhsatlı olup olmadığı yönünden değerlendirilmesidir. Zincirin halkalarının başına ruhsatlı firma olma gerekliliğini koyarsak diğer halkalar ardı ardına gelecektir. Bu halkalar nedir derseniz sizlere ilk başta kalorifer böceği ilaçlama firmaları standartlara uygun donanıma sahiptir diyebiliriz. Yani ekipmanları bir ilaçlama için en ideal olanlardır. Bu sayede zaten göz önünde olmayan kalorifer böceği ile mücadele aşamasında her yere etki edecektir ve garantili işlem yapılmış olacaktır. Bu seçenekleri yerine getiren firma zaten kullandığı ilaçlar ile de kişi sağlığını veya çevrede bulunan diğer canlıların sağlığını koruma altına alacaktır. Bu ilaçları ise Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü denetlemektedir. Buradan da anlaşılacağı üzere ruhsatlı kalorifer böceği ilaçlama firmaları kullandığı ilaçların onaylı olmasına çok önem verirler.

Ne Zaman Kalorifer Böceği İlaçlama Yapılmalıdır?

Her haşere türünde olduğu gibi en etkili yöntem periyodik olarak yapılan yöntemdir. Bu nedenle sizleri ilaçlama zamanları yönünde bilgilendirecek olan kalorifer böceği ilaçlama servisi personellerinin zamanlamalarına iyi uymalısınız. Çünkü bu zamanlamalar içerisinde bir haşerenin üreme evreleri dikkate alınır. Yani ilk uygulamanın ardından yapılacak olan ikinci uygulama arasında bir kalorifer böceği yumurtasının yavrularının çıkma süresi kadar olmalıdır. Bunu ise sadece uzman kalorifer böceği ilaçlama şirketi çalışanları bilirler. Öyleyse ilaçlama şirketi seçimi yaparken önemsenmesi gereken unsurlardan birisi de o firma çalışanlarının ne denli tecrübeli ve haşere türleri ile yaşam standartlarına hakim olduklarının iyi değerlendirilmesidir. Ucuz kalorifer böceği ilaçlama adı altında faaliyet gösteren ancak hiçbir tecrübesi olmayan firmalardan uzak durmak gerekmektedir. Aksi durumda o ucuz diye verilen tutar hiçbir işe yaramayacak ve çöpe gitmiş olacaktır. Uygulama tekrarları nedeniyle de maliyet daha da artacaktır ki bunu önlemenin tek yolu doğru kalorifer böceği ilaçlama firması ile anlaşmaktır.

Garantili İlaçlama Mümkün müdür?

Evet mümkündür. Yukarıda doğru kalorifer böceği ilaçlama servisi seçimi için yaptığımız uyarılara dikkat edilirse elbette ki garantili ilaçlama sağlanabilir. Firmamız Armoni Böcek İlaçlama da bu alanda sizlere maksimum destek ve mutlak memnuniyet sağlayacaktır. Çünkü uzman kadrosu her türlü haşere konusunda üst düzey tecrübeli ve eğitimlidir. İstanbul’un ardından şimdi de İzmit’te hizmet veren kalorifer böceği ilaçlama şirketi olarak sizlere en garantili kurtuluş yöntemlerini en cazip fiyat seçenekleri ile sunmaktayız. Burada yapılması gereken tek şey ise günün hangi saatinde olursanız olun Armoni Böcek İlaçlama ile irtibata geçmenizdir. Sadece kalorifer böceği ile mücadelede değil her türlü haşere mücadelenizde yanınızda olmayı amaç edinen firmamız bir telefon kadar yakınınızda.